| تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲ | 
گزارش مختصر فعالیت های کمیته مداخله در بحران انجمن مشاور ایران در سال 1397 
اولین دوره خدمات مشاوره ای انجمن مشاوره ایران در ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۶ آغاز بکار کرد و تا مرداد ماه ۱۳۹۷ ادامه یافت. مجددا پس از ۴ ماه تنفس از آذر ۹۷ به درخواست امام جمعه سرپلذهاب و با حمایت بنیاد کرامت دومین دوره
خدمات مشاوره ای این انجمن آغاز گردید.


 
🔷 در اولین هفته اعزام مورخ ۱۳ دی ماه هماهنگی جهت اسکان مشاوران، تعیین نیازهای روانشناختی جدید در منطقه و پیگیری موارد بررسی شده در اعزام های قبلی انجمن و همچنین تدوین برنامه و گروه بندی ساکنین منطقه برای انجام خدمات مشاوره ای انجام شد
در دومین هفته اعزام مورخ پنج شنبه ۲۰ دی ماه سفر اعضای انجمن از تهران به مقصد کرمانشاه از ساعت ۴ صبح آغاز گردید.
ساعت ۹صبح اولین جلسه مشاوره خانوادگی در کانکس یکی از اهالی سرپلذهاب صورت گرفت سپس با حضور در روستای قلعه شاهین با ۵ خانواده از اهالی روستا مشاوره فردی و خانوادگی انجام شد.
🔷 شناسایی موارد اورژانسی در  روز دوم سفر که جمعه ۲۱دی ماه بود انجام گرفت؛ کار مشاوره فردی با ساکنین روستای خالدی و سرابگر ادامه یافت. انجام مشاوره جهت بهبود ارتباط والد فرزند و همچنین مشاوره شغلی با افراد کارآفرین و ایجاد انگیزه جهت تشکیل هسته مقاومتی توسط اهالی منطقه برای رونق در کسب وکار؛  همچنین  مشاوره گروهی با موضوع نحوه ی بالابردن خلق و روحیه در شرایط سخت در دو نوبت صبح و عصر برای دو گروه دختران مجرد و خانم های متاهل انجام شد.


 
شناسایی دانش آموزان و معلمان آسیب پذیر در مدارس و هماهنگی با آموزش و پرورش منطقه جهت برگزاری گارگاه های آموزشی برای دانش آموزان، اولیاء و مربیان از جمله فعالیت های انجمن در روز شنبه بود.
بازدیدهای کمیته مداخله  در بحران انجمن مشاوره ایران جهت ارایه خدمات مشاوره‌ای و با هدف بالا بردن روحیه مردم منطقه به صورت مستمر هر هفته از پنجشنبه تا شنبه در منطقه سرپل و روستا‌های اطراف تا پایان اسفند 1397 ادامه داشت و در پانزدهمین سفر (اخرین سفر در سال 1397) به کرمانشاه مورخ 16 اسفند تا 19 اسفند 1397 علاوه بر انجام برنامه ی ثابت هفتگی کمیته انجمن در راستای ماموریت علمی خود، مبادرت به انجام طرح های پژوهشی متعددی با عناوین ارزیابی مدیریت بحران زلزله کرمانشاه با تمرکز بر جهت گیری جنسیتی و خانوادگی با حمایت موسسه زن و خانواده و طرح پژوهشی با عنوان واکاوی انتظارات از پلیس زن در بحران های طبیعی با تاکید بر زلزله زدگان کرمانشاه با حمایت دانشگاه علوم انتظامی امین) در شهر سرپل ذهاب مبادرت ورزید.


 
که در این راستا مصاحبه هایی با مسئولین اجرایی منطقه از جمله سرهنگ یاری فرمانده نیروی انتظامی سرپل ذهاب و رئیس بهزیستی سرپل ذهاب اقای بوچانی و ریئس کلانتری سرپل ذهاب اقای مرادی صورت گرفت .
 به امید روزی که تمامی مشکلات مردم منطقه حل شود .

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association

Designed & Developed by : Yektaweb