| تاریخ ارسال: 1399/6/24 | 

دکتر معصومه اسمعیلی، رئیس انجمن مشاوره ایران با ارسال دو نامه به رئیس سازمان بهزیستی و وزیر آموزش و پرورش نسبت به عدم اعلام نیاز دانش آموختگان رشته مشاوره و گرایش‌های مرتبط با آن در لیست هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در آبان ۱۳۹۹، اظهار تأسف کرد و گفت: جای بسی تأثر و تعجب دارد رشته مشاوره و گرایش‌های آنکه قرابت بسیار بالایی با امور ذکر شده دارد و دانشجویان این رشته دروس نظری و عملی زیادی را در این زمینه‌ها می‌گذرانند در لیست جذب محجور بمانند.

در حالی ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی در حال انجام است که دفترچه این آزمون در موارد متعدد دیگر امکان کار به کارگیری فارغ التحصیلان رشته مشاوره و گرایش‌های متنوع آن خانواده، مدرسه، توانبخشی و شغلی فراهم بوده است.

این رشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و در لیست رشته‌های مورد پذیرش قرار ندارد. به عنوان نمونه در صفحه ۳۵۷ دفترچه عنوان شغلی که می‌توانست خدمتگزاری مناسبی برای فارغ‌التحصیلان رشته مشاوره مخصوصاً گرایش توانبخشی باشد نامی از این رشته برده نشده است.

همچنین در خصوص کد رشته کارشناسی امور بهزیستی، کارشناس امور بهزیستی ۱ و کارشناسی بهزیستی ۲، در صفحه ۳۴۸، ۳۵۱، ۳۵۴ بسیار جای تعجب دارد که نامی از فارغ‌التحصیلان رشته مشاوره برده نشده و در بخش آموزش و پرورش در صفحه ۲۴۳ در رشته استخدامی مربی امور تربیتی مدارس هیچ اشاره‌ای به رشته مشاوره نشده است.

با توجه به اینکه از وظایف انجمن دفاع از حقوق اعضا است این انجمن صیانت از آینده شغلی اعضای خود را وظیفه می‌داند و از مسئولان سازمان اداری استخدامی و وزارتخانه‌های مرتبط انتظار دارد تا در خصوص بکارگیری و استفاده از ظرفیت حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان نوشته مشاوره و گرایش‌های مختلف بهره بیشتری برده و جامعه هدف را با دانش تخصصی این گروه از فعالان حوزه یاورانه از خدمت علمی تر حرفه بهره مند سازد.

متن این دونامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر وحید قبادی دانا
رئیس محترم سازمان بهزیستی کشور
با سلام و احترام
همانطور که مستحضر هستید از وظایف انجمن‌ها دفاع از حقوق اعضای خود می‌باشد، متأسفانه خبر دار شدیم سازمان زیر مجموعه حضرتعالی در لیست رشته‌های مورد نیاز بهزیستی در دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در آبان ۱۳۹۹، رشته مشاوره و گرایش‌های مرتبط را برای جذب در موارد نامبرده در زیر منظور نکرده است این جای بسی تأثر و تعجب دارد رشته مشاوره و گرایش‌های آنکه قرابت بسیار بالایی با امور ذکر شده دارد و دانشجویان این رشته دروس نظری و عملی زیادی را در این زمینه‌ها می‌گذرانند در لیست جذب محجور بمانند. خواهشمند است با توجه به محدودیت زمانی جهت ثبت نام در آزمون دستور صدور و انتشار نسخه اصلاحیه به انضمام رشته مشاوره و حتی با اولویت فارغ التحصیلان مشاوره جهت جذب صادر فرمائید.
۱- رشته مشاوره توانبخشی برای جذب به عنوان کارشناس امور توانبخشی صفحه ۳۵۷
۲- مشاوره و راهنمایی و گرایش‌های آن برای جذب به عنوان کارشناس امور بهزیستی، امور بهزیستی ۱ ،۲ صفحات :۳۴۸،۳۵۱،۳۵۴

و همچنین خطاب به وزیر آموزش و پرورش نوشته است:

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر محسن حاجی میرزایی
وزیر محترم آموزش و پرورش
با سلام و احترام
همانطور که مستحضر هستید از وظایف انجمن‌ها دفاع از حقوق اعضای خود می‌باشد، متأسفانه خبر دار شدیم وزارت خانه زیر مجموعه حضرتعالی در لیست رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دفترچه راهنمای ثبت نام هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در آبان ۱۳۹۹، رشته مشاوره و گرایش‌های مرتبط را برای جذب با سمت مربی امور تربیتی منظور نکرده است (صفحه ۲۴۳) این جای بسی تأثر و تعجب دارد رشته مشاوره که قرابت بسیار بالایی با امور پرورشی و تربیتی دارد و دانشجویان این رشته دروس نظری و عملی زیادی را در این زمینه می‌گذرانند در بخش مربی امور تربیتی لیست جذب محجور بماند خواهشمند است با توجه به محدودیت زمانی جهت ثبت نام در آزمون دستور صدور و انتشار نسخه اصلاحیه به انضمام رشته مشاوره و حتی با اولویت فارغ التحصیلان مشاوره جهت جذب صادر فرمائید.

کلیدواژه ها: شرایط استخدام مشاور مدرسه | استخدام اموزش پرورش99 | استخدام99 | استخدام آموزش و پرورش سال ۹۹ | استخدام آموزش و پرورش 99 |


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association

Designed & Developed by : Yektaweb