| تاریخ ارسال: 1400/4/19 | 

در این نشست تعاملی، جانشین معاونت اجتماعی ناجا و نمایندگان انجمن مشاوره ایران و ضمن تبیین زمینه های همکاریهای مشترک در راستای برنامه های آتی بحث و تبادل نظر کردند.

سرهنگ "علیرضا حمیدی فر" جانشین معاونت اجتماعی ناجا در این نشست گفت: معاونت اجتماعی نیروی انتظامی به عنوان قدرت نرم ناجا در حوزه روانی- اجتماعی و با ساختارهای مناسب سازمانی و رویکرد تحولی در حال ارتقای رویکرد جامعه محوری ناجا می باشد.

وی ادامه داد: ناجا در منظومه اقدامات اجرایی و عملیاتی خود به این نتیجه دست یافته است که با اقدامات پیشگیرانه اجتماعی، حجم زیادی از مشکلات و آسیب ها مرتفع خواهد شد.

حمیدی فر با اشاره به برخی اقدامات حوزه معاونت اجتماعی ناجا، گفت: گفتمان قالب در رویکرد اجتماعی پلیس، نگاه آینده پژوهی به عنوان اساس برنامه های کلان حوزه اجتماعی مطرح می باشد.

دکتر "معصومه اسماعیلی" رئیس انجمن مشاوره ایران ضمن تبریک انتصاب دکتر حمیدی فر به سمت جانشینی معاونت اجتماعی ناجا، گفت: ظرفیت ها و اقدامات معاونت اجتماعی ناجا و گستره فعالیت های صورت گرفته حاکی از یک روند علمی-کارشناسی و تخصصی است که به خوبی رشد و نمو یافته  است.

رئیس انجمن مشاوره ایران گفت: تبادلات علمی متقابل بین انجمن مشاوره و اداره کل مشاوره و مددکاری ناجا می تواند سر فصل تازه ای در تعاملات طرفین باشد.

دکتر "رقیه موسوی" نایب رئیس انجمن مشاوره ایرن با اشاره به لزوم امیدآفرینی در سطح جامعه به عنوان یک الزام اساسی در سطح جامعه اشاره نمود و به تبیین نکات مثبت جامعه ایرانی-اسلامی، راهکارهای تسهیل ازوداج جوانان، تغییر رویه های سنتی معیوب و ... پرداخت.

دکتر "زارع" دیگر عضو انجمن مشاوره ایران گفت: نگاه کنونی انجمن مشاوره ایران نسبت به مسائل و آسیب های اجتماعی یک نگاه کنشگر اجتماعی است که همزمان مقوله پیشگیری و درمان را در نظر دارد.

سرهنگ "سیدمجید موسوی راد" مدیرکل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا نیز در این جلسه گزارش کاملی از اقدامات نیروی انتظامی در حوزه مشاوره و مددکاری ارائه نمود.

مدیرکل مشاوره و مددکاری، زمینه های علمی و عملی متقابل موجود در حوزه مشاوره ناجا و انجمن مشاوره ایران را ظرفیت بالقوه ای در راستای رشد و تعالی حوزه مشاوره دانست.

در پایان این جلسه مقرر شد در قالب یک تفاهم نامه مشترک، رئوس اجرایی همکاری های متقابل حوزه مشاوره و مددکاری ناجا و انجمن مشاوره ایران تدوین شود.

                                                    

https://news.police.ir/News/fullStory.do?Id=۳۲۳۲۵۹


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association

Designed & Developed by : Yektaweb