| تاریخ ارسال: 1400/10/24 | 
 
 
 
 
باسمه تعالی
 
"پیام تبریک و تهنیت رئیس انجمن مشاوره  ایران در تصویب و ابلاغ  سند نظام  جامع راهنمایی و مشاوره آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران"
جناب آقای دکتر یوسف نوری
وزیر محترم آموزش و پرورش 
با سلام و تحیات
 خدارا شاکریم که سند بسیار مهم و ارزشمند" نظام جامع راهنمایی و مشاوره"  وزارت آموزش و پرورش ، در پرتو ایمان ، عزم ملی ، کوشش برنامه‌ریزی شده و هم افزایی جمعی از نخبگان متعهد نظام تعلیم و تربیت ، شورای عالی آموزش و پرورش و شوراهای تخصصی متشکل از اساتید برجسته دانشگاهی ، نگاه بلند حضرتعالی و نیز به مدد حمایت های همه جانبه ریاست محترم جمهور برادر ارجمندجناب آقای حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی به تصویب و توشیح  رسید.
این انجمن قویا بر این باوراست که تصویب و ابلاغ سند مذکور نشان از درایت و هوشمندی دولت عدالت محور و مرهـــون باور متعهّدانِـه جنابعالی در اعتقاد به تغییر جدی در فرایند یاددهی - یادگیری مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با نگاه راهنمایی و مشاوره ای و تربیتی می باشد.
 و یقین داریم  که این اهتمام و جدیت  مثال زدنی شما ، می تواند زمینه ساز ایجاد تحولی بنیادین برای انسجام بخشی و همگرایی مطلوب در روند ارایه خدمات راهنمایی و مشاوره و فرایند یاددهی یادگیری ، با تاسی از  اسناد فرادستی در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی در نظام تعلیم و تربیت گردد. که از مهم ترین دستاوردهای آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:
۱-     ایجاد ساختار منسجم و هماهنگ و یکپارچه سازی تمامی فرایندها در ارایه خدمات راهنمایی و مشاوره ای
۲-     توجه به سیاست های نظام راهنمایی و مشاوره در فرایند یاددهی یادگیری
۳-     توجه جدی به نقش تربیتی و مشاوره ای معلمان به عنوان کنشگران عمومی جریان راهنمایی و مشاوره
۴-      مشارکت جویی تمامی نهادها ، موسسات علمی و مراکز دانشگاهی ، شغلی و اجتماعی  و روان شناختی در ارایه خدمات راهنمایی و مشاوره
۵-      گسترش و توسعه ارایه خدمات به تمامی مخاطبان یعنی دانش آموزان ، معلمان و کارکنان مدرسه و اولیاء دانش آموزان
۶-      توجه به نگاه فرایندی در طراحی مسیر زندگی تربیتی و تحصیلی شغلی دانش آموزان
۷-      یکپارچه سازی توسعه کمی و کیفی ارایه خدمات تخصصی  در مراکز خدمات روان شناختی آموزش و پرورش
لذا با توجه به اهمیت موضوع و بسترسازی علمی ، عملی و تخصصی برای عملیاتی ساختن تکالیف مندرج در سند و جریان سازی مناسب و هدفمند برای ایجاد تحولی واقعی و درخور ، بسیج همه ظرفیت های تخصصی کشور در حوزه راهنمایی و مشاوره ضروری می باشد. که می بایستی به صورت جدی هم به عنوان یک دغذغه ملی و علمی به آن نگریسته شود و هم هریک از دستگاه های علمی و اجرایی به طور مشخص در این خصوص ، نقش آفرینی نمایند.
 بدین جهت اینجانب به نمایندگی از جامعه مشاوران کشور ضمن عرض تبریک و تهنیت به جهت  این رخداد مبارک ،  آمادگی کامل انجمن علمی مشاوره ایران را  جهت  مشارکت همه جانبه در کمک به عملیاتی نمودن سند مذکور اعلام می دارد.
امید آن دارم  که با استعانت از درگاه حضرت حق ، تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و  با تاسی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، شاهد توفیق روز افزون همه خادمان صدیق حوزه­ ی تربیتی، راهنمایـی و مشاوره  در وزارت آموزش و پرورش  جهت حصول به نتایج مطلوب در مسیر رشد و بالندگی روانی و اجتماعی  آینده سازان این مر و بوم  باشیم.
 
 
معصومه اسماعیلی
رئیس انجمن  علمی مشاوره ایران

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association

Designed & Developed by : Yektaweb