| تاریخ ارسال: 1400/12/26 | 
باسمه تعالی
 »وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ » (شعراء-۲۲۷)
آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز می گردند

 
هنوز خاطره‌ی دهشتناک و تلخ به شهادت رساندن مظلومانه روحانی برجسته شیخ نمر باقر النمر منتقد نظام کودک کش و خود فروخته  آل‌سعود ، در سال ۱۳۹۳ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی!!! از اذهان پاک نشده که بار دیگر خبر خاموش سازی خیالی ۸۱ تن از انسانهای بیدار و هوشیار و البته مظلوم و غریب توسط حکومت سعودی در روز شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰، جانهای رنجور و دلهای شکسته از ظلم های بی پایان حکومتهای استکباری و ضد انسانی را به رنجی دیگر گرفتار کرد  ما اینک در مقابل اقدامی  آنچنان مهیب قرار گرفته ایم که به اذعان سازمان‌های  به اصطلاح حقوق بشری هم آن را ، بزرگترین و بی‌سابقه‌ترین اعدام دسته‌جمعی در دهه های اخیر معرفی کرده است. هر چند سال‌هاست که دولت سعودی شمار زیادی از منتقدان رفتارهای اشرافی و  استکبار گرای خود را با ادعای دروغین مقابله   با تروریسم به مجازات‌های سنگین و اعدام محکوم می‌کند و مرتکب جنایات انسانی می شود ، اما این بار چنان عمل وحشیانه ای کرده است که اربابان آن هم توان تایید آن را ندارند؛ البته پر واضح است وقتی اندیشمندان در مقابل اعدام های فرقه گرایانه، جنایات جنگی علیه مردم بی‌دفاع یمن، ربودن و ترور منتقدان و مخالفان سیاسی، همراهی و حمایت از سیاست های رژیم های نژاد پرست غاصب صهیونیستی، تولید و حمایت از گروهک‌های تروریستی همچون داعش و وهابیت و بهائیت سکوت می کند وقاحت این رژیم بصورت فزاینده افزایش می یابد. متخصصان روانشناس و جامعه شناس و مشاوران مردم می دانند که متأسفانه امروز امنیت پایه انسان به دلیل زیاده خواهی ، انحصارطلبی، برده خواهی و استحمار گری قدرت‌های استکباری آنچنان به خطر افتاده است که بیم توقف رشد تعالی انسانی و تبدیل انسان به موجودی خمود، ریاکار ، برده صفت که جز با انگیزه ی بیشتر داشتن و سهم گیری عمل نمی نماید، ذهن متفکران را رها نمی کند.
 در این هیاهو ما در این سوال و حیرت مانده ایم که اینک کجایند مدعیان حقوق بشر کجایند؟ وجدان های بیدار!ی کجا هستند انسان‌های آزادی‌خواه جهان!؟ کجا هستند آنها که مراتب شکوفایی و تحقق استعدادهای انسانی موجود برتر آفرینش در شعارهایشان موضوعیت داشته است .چرا ایشان در مقابل این تجاوز وحشیانه به حقوق انسان سکوت را بر گزیده اند ؟ چرا کسی یقه نمی درد؟ چرا کسانی که به درستی برای آسیب رسیدن به یک موجود زنده دنیا را پر هیاهو می کنند اینجا در مقابل خاموش کردن صداهای حق طلب انسانهای مظلوم تحلیلی ارائه نمی دهند و کمپینگی راه نمی اندازند ؟ روی سخن ما با اندیشمندان و فعالان اجتماعی  بیرون از کشور ایران نیست که البته گوشهای اندیشمندان دنیای تحت استکبار در انحصار  و سانسور ظالمانه خبری بر ما بسته نگاه داشته شده است. ما با سازمانهای مردم نهاد داخلی با فعالان سیاسی و اجتماعی و تحلیلگران کشور ایران اسلامی سخن می گوییم چرا سکوت؟ چرا نگاه سرد؟ کجاست آن جرات ورزی های دیروز نسبت به ...
 چرا شکنجه سازمان‌یافته، آزار و اذیت‌های جنسی و حبس انفرادی برای مدت زمان‌ طولانی برخی از زنان زندانی،  گرفتن اعتراف‌های اجباری، تهدید به مجازات اعضای خانواده منتقدان  بواسطه آل سعود مورد سوال قرار نمی گیرد؟
چرا  قتل‌عام  های ننگین علیه جوانانی که از حق مشروع خود برای ابراز عقیده استفاده می‌کردند را مورد سوال قرار نمی دهید؟
 خانم ها آقایان دوستدار انسان، انجمن مشاوره ایران  به نمایندگی از دلسوزان  جامعه بزرگ مشاوران و روان شناسان  و اندیشمندان کشور، از همه تحلیلگران اجتماعی سیاسی ایران اسلامی و تبیین گران جهان دردمند انسان  می خواهد  بر اساس وظیفه وجودی خود اعمال غیر انسانی آل سعود تحت حمایت استکبارجهانی بویژه اقدام شنیع به شهادت رساندن ۸۱ انسان بیدار را محکوم نماید و با تشکیل نشستها و تبیین های تخصصی خود  ، برای احیای حقوق انسانی ازجمله حق داشتن  اعتقادات سالم سازنده و آزادی مشروع و ابراز آن  برای همه ی انسانها در جهان جهاد نماید. خانم ها آقایان اینک زمان آن رسیده است که به عنوان اندیشمند  و متخصص در حیطه های علوم انسانی با جدیت در مقابل استکبار خویی و زیاده خواهی و نژاد گرایی ایستاده و در جهت  احقاق حق امنیت پایه برای  همه ی انسان ها و تبیین مسیرهای حرکت بسوی زندگی متعالی انسانی سهم گذارانه عمل کنیم .

و البته همساز با سهم گذاری بی وقفه در راستای هدف بزرگ فراهم آوردن بستر تعالی انسان،  همواره دلگرم این  وعده الهی  هم خواهیم بود که : فَلا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ مُخْلِفَ وَعْدِهِ رُسُلَهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ ذُو انتِقام.

 
انجمن مشاوره ایران
۱۴۰۰/۱۲/۲۳

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association

Designed & Developed by : Yektaweb