گزارشی مجمل از فعالیت های انجمن مشاروه ایران در سال ۱۴۰۰

 | تاریخ ارسال: 1401/2/18 | 
به نام خداوند قادرمتعال

گزارشی مجمل از فعالیت های انجمن مشاروه ایران  در سال ۱۴۰۰


هیات مدیره انجمن مشاوره ایران به ریاست دکتر معصومه اسمعیلی در دوره دهم، سیاست های کلی انجمن را در این دوره ادامه داند.
۱- هیات مدیره در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و با توجه به شرایط کرونایی این فرصت برگزاری وبینارها را غنیمت شمرده و جهت اگاه سازی خانواده و ارتقای سطح علمی مشاوران و روان شناسان اقدام به برگزاری نشست های تخصصی به صورت وبیناری کردند: از ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ تا ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹  نشست علمی تخصصی در قالب سه شنبه های مشاوره ای با همکاری مشترک دانشگاه علامه طباطبایی و انجمن برگزار شد و همچنین مجددا باشروع  ترم جدید بیش از ۲۰ نشست در قالب سه شنبه های مشائوره ای برگزار گردید که خبر مربوط به دوره دوم نشست های مشترک با دانشگاه علامه طباطبایی بعد از اخرین نشست سال جاری در سایت قرار میگیرد. علاوه براین هیات مدیره سخنرانی هایی در موضوعات مختلف با رویکرد اگاه سازی عمموی داشته اند از جمله در زمان انتخابات ریس جمهوری نشستی با عنوان تحلیل روان شناختی انتخابات با حضور دکتر اسمعیلی و دکتر خدادی برگزار شد و همچنین نشستی با حظور دکتر قاسمپور نماینده مجلس با عنوان تکریم زنان ۱۱ اذر ماه برگزار شد، جهت اطلاع دقیق تر از این سخنرانی و نشست ها میتوانید به سایت انجمن مراجعه بفرمایید.  

۲. هیات مدیره این انجمن در جهت صیانت از حقوق اعضای انجمن و فارغ التحصیلان رشته مشاوره و آگاه سازی مسولین اجرایی از ضرورت به کارگیری فارغ التحصیلان مشاوره در وزارتخانه ها و ارگان های مختلف اجرایی را در دستور کار خود داشتند لذا مکاتباتی با ارگان های اجرایی چون قوه قضاییه ، وزارت اموزش و پرورش، داشته و همچنین جلسات متعددی با سازمان هایی چون سازمان بهزیستی ،کمیته امداد، تبلیغات اسلامی داشته است،
همچنین با توجه به نیاز کشور به مشاوران کار ازموده این انجمن طی نامه ای از ۱۱ دانشگاه مراکز استان درخواست ایجاد رشته کارشناسی مشاوره در مقطع لیسانس کرده است بعضی از این دانشگاه چون دانشگاه شیراز و زاهدان و ..از این پیشنهاد استقبال کردند.
۳. این انجمن در راستای تجلیل از اساتید پیشکسوت مشاوره و گرامی داشت یاد پیشکسوتانی که در سال جاری رحلت فرمودند چندین مراسم بزرگداشت برگزار کرد ازجمله با همکاری سازمان سمت مراسم یادبود دکتر ازه ای را در ۸ تیر سال جاری برگزار کرد. همچنین ۲ اذرماه و ۵ دی ماه مراسم یادبود دکتر نورانی پور برگزار شد و در ۲ اسفند نیز مراسم یادبود دکتر احمد اعتمادی را این انجمن برگزار کرد.
۴. انجمن مشاوره ایران تفاهم نامه هایی با مجلات معتبر چون مجله زن و خانواده دانشگاه الزهرا، فرهنگ علامه طباطبایی و ... در سال جاری منعقد کرده است.
۵ کمیته ی اجرایی همایش، دانشجویی، تحصیلی و شغلی از جمله کمیته های فعال این انجمن در سال ۱۴۰۰بوده اند که جلسات متعددی برگزار کرده اند، افرادی که مایل در عضویت در کمیته های انجمن هستند میتوانند به شماره ۰۹۱۲۲۱۹۶۸۸۰ در واتساپ پیام داده تا در گروه واتساپی کمبته مورد علاقه خود اضافه شده و انشالله در سال ۱۴۰۱ شاهد فعالیت ان ها باشیم.
۶. برگزاری بیش از ده کارگاه تخصصی از دیگراقدامات این انجمن در سال جاری بود، همچنین به زودی عنوان کتاب سومین مسابقه انجمن اطلاع رسانی می شود.
همچنین در اوایل سال ۴۰۰ این انجمن از پروفسور منیژه دانش پور استاد ممتاز  و مدیر گروه زوج و خانواده درمانی دانشگاه بین المللی الآینت آمریکا، دعوت سخنرانی داشت که با استقبال خوبی مواجه شد.
همایش سالیانه این انجمن هم به صورت حضوری و وبیناری در ۱۰ اذر ۱۴۰۰ با استقبال بیش از ۸۰۰ نفر همزمان برگزار شد.
سومین مسابقه کتابخانی این انجمن در اسفند ماه اطلاع رسانی شد و با رایزنی صورت گرفته با سازمان سمت به ۵۰  نفر اولی که ابراز علاقه جهت شرکت در مسابقه کتابخوانی را کردند نسخه الکترونیکی با ۵۰ درصد تخفیف در اختیارشون قرار گرفت.
مجمع سالیانه این انجمن نیز در ۱۶ اسفند به صورت وبیناری برگزار شد.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

© 2023 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association