| تاریخ ارسال: 1401/12/22 | 
مجمع سالیانه انجمن مشلوره ایران ۲۵ بهمن با حضور اعضای علاقهمند به انجمن و دکتر اسمعیلی رئیس انجمن مشاوره و دکتر موسوی نائب ریس انجمن مشاوره ایران به صورت وبیناری برگزار شد. بعد از پخش قرائت قران و سرود ملی دکتر موسوی با خوشامد گویی به دوستان وارد شده صحبت های خود را شروع کردند و در مورد اهمیت فعالیت کمیسیون ها در پیشبرد اهداف کلی انجمن صحبت کردند. سپس از اعضای حاضر خواسته شد که انتظاراتی که از انجمن دارند مطرح کنند؛ دوستان در مورد مشکلاتی که در حوزه کار دارند صحبت کردند و از انجمن خواستند که در جهت پی بردن دستگاه ها و خانواده ها به لزوم مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره فرزند پروری و .. اقداماتی داشته باشد همچنین از انجمن بابت برگزاری مسابقه و نشست های مختلف در قالب وبینار تشکر و قدردانی شد. اعضای شهرستانی از اینکه به راحتی می توانند در برنامه های انجمن حضور داشته باشند ابراز خوشحالی کردند. پیشنهاد شد که در جهت حضور و فعالیت بیشتر اعضا گروه های در ایتا با نام کمیته های مختلف انجمن تشکیل و عضو گیری شود و اعضای شهرستان گزارش جلسات را به انجمن مرکزی ارسال نمایند و تا جایی که ممکن است از اساتید و هیات علمی دانشگاه های شهرستان در سخنرانی ها استفاده  شود و خواستار برگزرای جلسات به صورت ماهانه و مستمر بودند.
دکتر اسمعیلی بعداز شنیدن صحبت های افراد از اینکه افراد نسبت به رشته خود عرق داشته و در این مجمع شرکت کردند ابراز خوشحالی کردند و تاکید داشتن که حرفه ما یک حرفه کمک کننده است به همه انسان ها از جمله خود ما و مشاور همیشه پای کار است و باید دغدغه ی نگرانی های مردم و مسائل انها را داشته باشند. ایشان اضافه کردند که مشاور کار معلمی و پیامبران را تواما انجام میدهد و این هم خوشحال کننده است و هم مسولیت زا چرا که هر لحظه ای که ما داریم به سرمیبریم مطالب و کارهایی که ارائه میدهیم توجه به هدف متعالی خود باید داشته باشد خدای نکرده با یک شغل اشتباه نشود و این طور تصور نشود که راهی است برای کسب درامد البته همچین نگرشی در هیچ مشاوری نمیتواند وجود داشته باشد.
ایشان به فعال تر شدن کمیته های و به این موضوع که انجمن از جایی پشتیبانی نمیشود و تنها حامی انجمن فعالیت اعضای ان است اشاره داشتند و افراد را به عضویت در کمیته ها و فعالیت تشویق کردند.
از اعضای کمیته توان بخشی و مداخله در بحران انجمن که از سال ها قبل همراه انجمن بودند و مردم اسیب دیده را در اتش سوزی پلاسکو، زلزله کرمانشاه ، سیل خوزستان و بحران کرونا به طور جدی کمک کردند و دردی از انها برداشته است قدردانی کردند و خواستار احیای دوباره کمیته ها شدند.
از حدود ۵۰  نفری که در مسابقه کتابخوانی انجمن شرکت کردند قدردانی شد و قرار شد جلسه ای با دعوت از همه  ی شرکت کنندگان در مسابقه  هفته اخر اسفند برگزار شده و برنده گان در ان  جلسه اعلام شوند
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

© 2023 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association