| تاریخ ارسال: 1402/7/29 | 

خبرگزاری فارس؛ معصومه اسمعیلی رییس انجمن مشاوره ایران در یادداشتی نوشت: اینک کجایند آن خوش سخنان و فعالان اجتماعی که اهل آزادی کودکان و زنان و انسان های مظلوم هستند و صاحبان قدرتی  که می خواستند افغانستان را بسازند! می خواستند لیبی را بسازند! می خواستند اتیوپی را بسازند! می خواهند مرا در سرزمین خودم هدایت کنند تا آزاد باشم در اینجا مصرف کننده کور بازارهایشان بشوم و برده بی جیره و مواجب  و حمّال افکار مزورانه باصطلاح دموکراتیک شان؟

از شما  دلسوزان حیات وحش می پرسم که برای دفاع  از حقوق بچه پلنگ معصومی کارزار راه می اندازید و برای فرهنگ سازی زندانی کردن سگ ها و گربه ها میلیاردها هزینه دریافت می کنید و درمان روان انسان را با زندانی سازی و سوء استفاده و ظلم به حیوانات و دور کردن آنها از محیط طبیعی زندگیشان  تجویز می کنید و دفاع از حقوق حیوانات را ابزار رونق بخشیدن به تجارت برده سازی حیوانات قرار داده و قرارداد ترویج جابجایی هویت زنانه و مردانه،  سگ و گربه سازی سبک زندگی انسان را  با تولید مشغله ی فکری برای  نوجوانان هویت نیافته و ایجاد شکاف نسلی برای پیشگیری از انتقال مفاهیم پایه هویت و فرهنگ انسانی را امضا کرده اید. اینک به میدان بیایید بگویید برای سلامت روان و امنیت کودکان فلسطین چه در چنته دارید ؟

شما که مرگهای اتفاقی را کالای بازار گفتمان سازی خود می سازید، بیایید بیایید به غزه سرزمین حق طلبی مظلومان . اینجا بازار مرگهایی است که دلهای مرده را زنده می کند اگر هنوز وجهی از انسانیت در شما باقی مانده باشد. شما که  به نام سمی ناهارهای  علمی با شکوه زمینی و زیر زمینی و پستویی درمانی  و تحلیل های سفسطه آمیز جامعه شناسانه  برای  حمایت از جنبش حق ستیزی (ضد حفظ حریم خانواده) راه می اندازید و ایجاد نا امیدی و شکاف در جامعه  را در دستور کار خود دارید . موافقید  به نام علم به میدان دفاع از حقوق زنانی که آب بر آنها بسته شده و کودکانی که با خونشان خیابانهای غزه رنگ زیبای شهادت گرفته و جلوی چشم دوستان بهت زده شان روی دست  والدینشان  حمل می شوند حرفی بزنید؟

حاضرید درباره از لب های کودکانی که به مدد بمبهای تجارت جهانی در بیمارستان المعمدانی شکفته شده سخن برانید؟ بازهم از انسانیت سخن می گویید آیا ؟ یا باز اعمال دموکراتیک های مزور و دروغ پرداز را در خونخورای کودکان ،غصب سرزمینهای مادری ،تخریب خانه ها،تجاوز به زنان در مقابل همسرانشان و بستن آب و دارو و غذا و ریختن آتش روی سرشان پس از اعتراض و حق خواهی یشان ، در صفحات به اصطلاح علمی تان وارونه سازی می کنید؟

 توجیهات صفحات تبلیغی تان آنقدر مستهجن است که حال هر انسان آزاده ای را بهم می زند می گویید اسرائیلی ها هم آدم هستند؟ کودک دارند، آری مسئول خون آنها هم ارباب های فراموسونرشان است. آنها که اینان را برای راندن فلسطیینیان از خانه هایشان اجیر کردند. فرمانبری ظالم و نان ظالم را خوردن انسان را در جبهه ظلم می نشاند. این گونه توجیهات فقط برای خود فریبی مناسب است.پس چرا در بیاناتتان صاحبان دستکشهای مخملین را معرفی نمی کنید؟

زنان و مردان زنده و بیدار میدان انسانیت، استکبار جهانی با روحیه ی تهاجم ، زیاده خواه ؛ قانون گریزی، حریم ستیزی و تبلیغات سفسطه آمیز در کاخهای زیر زمینی فراموسون ها و تا جران جهانخوار در  پی برده سازی بشریت به نفع اقلیتی قلدر در جهان است .کشتی که ما در آن قرار داریم سوراخش فقط گروهی از ما را در بر نمی گیرد باید برای سوزاندن ریشه  های جهل مقبول، افشای فریب لاکچری ، شکار جادوگر پیر کلبه شیرینی قصه هانسل و گرتر به میدان آمد.

مگر می شود در دنیایی که انسان را کالا فرض می کند زن را بازار مصرف و سرباز پیاده نظام تجارت جهانی و کودکان را مایه عیش و نوش اژدهای شهوت و حیوانات را در خدمت تنوع طلبی و دلزدگی از یکنواختی جنسی بحث از آرامش و سبک زندگی انسانی کرد؟ پس باید به میدان بیاییم . میدان مبارزه با جهل تبلیغات وحشی و بینهایت سری که به سراغ خانه های ما آمده و در حال غصب سلولهای خاکستری و گرانبهای ماهستند؛ لطفا زنده و بیدار بمانیم.لطفا ماهیت انسانی مان را حفظ کنیم.

سخنی با همکارانم. روان شناس و مشاورگرامی که می دانی چگونه جادوگران واقعی سرزمین داستان هری پاترها  و هانسل و گرتل ها می خواهند ما را به بردگی بگیرند .شما مسئول بیداری و بیدار ماندن ذهن ها هستید . ما باید به افشای لایه های پنهان و آشکار ظلم به انسانها بپردازیم وگرنه علم ما شمشیر ظالمین خواهد بود. ما باید بدانیم نمی توانیم در اتاق خود بنشینیم و بدون درک بافتی که راه جوی ما در حال تجربه آن است به کار خود مشغول باشیم و از دنیای حرفه ای خود دفاع کنیم. از آنجا که رشته زیبا و یاریگر مشاوره و روان شناسی در خط مقدم دفاع از آرامش و امنیت پایه انسان قرار دارد از همه ی همکاران عزیزم بویژه همکاران جوانم می خواهم دست به سلاح تبیین موقعیت شوند و به هرزبان که آشنا هستند سهم خود را در این دفاع مقدس به میدان بیاورند.

و در نهایت ای آنها که از خانه هایتان رانده شدید  اینک خداوند شما را ضمانت می کند شهدای شما در بهترین شکل به حیات جاوید قرار می گیرند و شما اما مصداق این آیه خواهید بودالَّذِینَ أُخْرِجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ

همان کسانی که بناحق از خانه ‏هایشان بیرون رانده شدند [آنها گناهی نداشتند] جز اینکه می گفتند پروردگار ما خداست و اگر خدا بعضی از مردم را با بعض دیگر دفع نمیکرد صومعه ‏ها و کلیساها و کنیسه ‏ها و مساجدی که نام خدا در آنها بسیار برده می ‏شود سخت ویران می ‏شد و قطعا خدا به کسی که [دین] او را یاری می ‏کند یاری می‏ دهد چرا که خدا سخت نیرومند شکست‏ ناپذیر است (۴۰ سوره حج)


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن مشاوره ایران می باشد.

© 2023 All Rights Reserved | Iranian Counseling Association